Aromaterapi Uçucu Yağlar

Aromaterapi uçucu yağlar,Eski Yunan medeniyetlerinde tedavi ve bakım amacıyla kullanılmıştır. Günümüzde kullanıldığı modern şekli Fransa’da ortaya çıkmış ve tedavi amaçlı kullanılmaya devam etmiştir. Aromaterapi, koku tedavisi olarak da bilinir ve bitki kokularının birçok hastalığa iyi geldiği kanıtlanmıştır.

Uçucu yağlar nasıl kullanılır? Uçucu yağlar, buhurdanlık içerisinde su ile karıştırılarak veya tek başına kullanılabilir. Yağların kokuları, uykusuzluğa iyi gelir, ruh halini iyileştirir. Sakinleştirme etkileri olduğu bilindiği gibi baş ağrısı ve mide bulantısına da iyi gelirler.

Aromaterapi Yağları Nelerdir?

Aromaterapi, koku tedavisi olarak da bilinen, geçmişten bu yana bakım ve güzellik amacıyla kullanılan yağlardır. Uçucu yağlar nedir? Lavanta Yağı, Nane Yağı, Okaliptüs Yağı gibi birçok uçucu yağ vardır. Firmamızdan, Limon Yağı, Portakal Yağı, Okaliptüs Yağı, Ylang Ylang Yağı gibi yağları temin edebilirsiniz.

Uçucu yağlar, bitkilerin gövdeleri, yaprakları ve meyvelerinden damıtma (Distilasyon) yöntemi ile elde edilir. Kullanım amaçları ise yağ türlerine göre farklılık göstermektedir. Günümüzde en çok kullanılan aromaterapi uçucu yağlar; Limon Yağı, Lavanta Yağı ve Nane yağıdır. Bu yağlar, ruh sağlığına, uykusuzluğa, mide bulantısına iyi gelir.

Güzel kokulu uçucu yağlar, sakinleşmek, ortamdaki negatif enerjiyi gidermek için sıklıkla tercih edilir. Tütsü olarak kullanılan ve nazara, kötü enerjiye iyi geldiği bilinen Adaçayı yağı elde edilmiştir. Adaçayı Yağını buhurdanlıkta kullanabilir, eve yayılan güzel koku ile sakinleşebilirsiniz.

Uçucu yağlar ve aromaterapi, ruh sağlığına iyi geldiği gibi cilt bakımında da kullanılmaktadır. Portakal Yağı ve Limon Yağı, antioksidan özelliği sayesinde hücre yenilenmesini sağlar. Bu yağları, cildinize doğrudan temas etmeden kullanabilirsiniz. İçerisine tatlı yağlar karıştırarak pamuk yardımı ile cildinize uygulayabilirsiniz.

Aromaterapi Yağları Neye İyi Gelir?

Aromaterapi, Antik Mısır, Antik Yunan gibi 6.000 yıl öncesinde kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavide kullanılan esansiyel yağların özellikle ruh sağlığına iyi geldiği bilinmektedir. Günümüzde daha modern tekniklerle elde edilen yağlar, hem fiziksel hem ruhsal olarak daha iyi hissetmenizi sağlamaktadır.

Aromaterapi uçucu yağlar, bitkilerin yapraklarından ve gövdelerinden elde edilir. Yasemin, lavanta gibi güzel kokulu bitkilerden elde edilen yağlar, duş sonrasında masaj amaçlı kullanılmaktadır. Bedenin sakinleşmesi, dinginlik kazanması amacıyla uygulanan bir yöntemdir.

Bu yağların sağlamış olduğu faydalar, bitkilere göre değişiklik göstermektedir. Yaygın olarak kullanılan aromaterapi uçucu yağlar, lavanta ve gül ile elde edilen, daha güzel kokulara sahip olan yağlardır. Bununla birlikte uçucu yağlar ve aromaterapi şu faydaları da sağlamaktadır:

  • Kas ve eklem ağrıları
  • Baş ağrısı
  • Mide bulantısı
  • Anksiyete
  • Uykusuzluk
  • Solunum problemleri
  • Cilt bakımı

Bu yağların, hücre yenileme ve kan akışını hızlandırma özellikleri de vardır. Cilt bakımında kullanabileceğiniz yağları, Zeytinyağı, Badem Yağı, Hindistan Cevizi Yağı gibi tatlı yağlarla karıştırmalısınız. Elde ettiğiniz karışımları, cilt bakım kremlerine, şampuanlarınıza karıştırabilirsiniz. Saç, cilt ve göz çevresine canlılık kazandırır, cilt lekelerini giderir.

Limon Yağı, sivilceli ciltler için önerilen bakım ürünlerinden biridir. Bu yağlardan elde edeceğiniz karışımı, pamuk yardımı ile cildinize hafif bir şekilde sürebilirsiniz. Bakım kremlerinin içerisine karıştırdığınızda da sivilce ve lekelere iyi gelir. Limon Yağı ve Portakal yağı kullanılırken, cildinizi ekstra nemlendirmeniz faydalı olacaktır.

Aromaterapi Yağ Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Aromaterapi yağları, özel yöntemlerle elde edilen ve birçok faydası olan yağlardır. Bu yağları elde etmek için özel çalışmalar yapıldığından çoğu yerde oldukça pahalıdır. Phaselia Markası sizlere ürün kalitesi ve fiyat performansına bakarak oldukça uygun fiyatlar sunmaktadır. Aromaterapi uçucu yağlar alırken kısa bir araştırma yapmalısınız. Kalitesiz ya da tağşiş edilmiş bir yağ alabilirsiniz. Saf yağlar, leke bırakmadığı için bir kağıt üzerine damlatarak saf olup olmadığını anlayabilirsiniz. Phaselia Markalı ürünler saf ve katkısızdır. Siz de firmamızın iletişim kanallarını kullanarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konuşmayı başlat!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?