At Kestanesi Yağı Nedir?

Latince ismiAesculus Hippocastanum olan At Kestanesi, dışı dikenli bir kabuk ile kaplıdır ve besin olarak tüketimi mümkün değildir. Bu sebeple At Kestanesi Yağı olarak kullanılmaktadır. Soğuk sıkım metodu ile elde edilen At Kestanesi Yağı, daha çok kozmetik ve cilt bakım malzemesi olarak kullanılmaktadır. At Kestanesi Yağı, Phaselia MarkalıDiğer uçucu ve kalıcı yağlarda olduğu gibi%100 Saf Ve Doğaldır. Sağlık açısından faydalı olsa da ilaç değildir.Her ne kadar kullanım alanı diğer uçucu ve sabit yağlara nazaran sınırlı olsa da saç bakımından kuru ciltlere kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Peki At Kestanesi Yağının faydaları nelerdir?

At Kestanesi Yağının Faydaları Nelerdir?

At Kestanesi Yağının Cilde Faydaları

 • Vücuttaki kan dolaşımını dengeleyerek tüm kan dolaşımı sisteminin güçlenmesini sağlar,
 • Kan dolaşımı sistemine bağlı olarak varislerin tedavisinde önemli rol oynar,
 • Kırışıklıkların ve ince noktaların ortadan kalkmasına yardımcı olur,
 • Düzenli kullanıldığı takdirde ciltte oluşan; akne, sivilce ve siyah noktaları ortadan kaldırır,
 • Krem şeklinde uygulandığı takdirde uygulandığı bölgenin daha nemli ve parlak bir görüntü yakalamasını sağlar,
 • Antioksidan özelliğe sahip olan At Kestanesi Yağı, bu özelliği sayesinde vücut direncinin artmasında ciddi derecede rol oynar,
 • Uykusuzluk ve yorgunluk sonucu oluşan gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olur,
 • Spor sonrası meydana gelen kas ağrılarını dindirir,
 • Güneş kremi olarak da kullanılabilir ve bu sayede güneşin zararlı ışınlarından korur
 • Hemoroid yani Basur sorununa iyi gelir.

At Kestanesi Yağının Saça Faydaları

At Kestanesi Yağı, içerdiği vitamin-minerallere bağlı olarak saç tellerine ve saç köküne çok çeşitli fayda sağlamaktadır. Argan Yağı kadar bilinmese de At Kestanesi Yağının saça faydaları azımsanmayacak ölçüdedir. At Kestanesi Yağının saça faydalarına değinmek gerekirse;

 • Saç dökülmesini engeller; saça düzenli periyotlar dahilinde masaj yapılmak sureti ile uygulanan At Kestanesi Yağı, kafa derisindeki kan dolaşımını hızlandırdığı için saç köklerinin sık beslenmesinde önemli rol oynamaktadır. Bunun beraberinde saç kökleri güçlenmekte ve saç dökülmesinin önüne geçilmektedir. Ancak belirtmek gerekir ki Phaselia Markalı At Kestanesi Yağı, saç dökülmeleri için bir ilaç değil yalnızca destekleyici ve yardımcı üründür.
 • Saçta kepeklenmeyi engeller; kepeklenme sorunu çoğu kişinin uykularını kaçırmaya yetecek kadar ciddi bir durumdur. Saç derisinde meydana gelen kabuklanma ve kepeklenmenin önlenmesi için kullandığını şampuana birkaç damla At Kestanesi Yağı ekleyerek saçlarınız güzelce masaj yapmalısınız. Bu sayede saçlarınızdaki kepek sorununuzu ortadan kaldıracaksınız. Düzenli kullanım şarttır.

Uyumlu Yağlar: Bergamot Yağı, Limon Yağı, Karabiber Yağı, Karanfil Tomurcuğu Yağı, Selvi/Servi Yağı, Çam Yağı ve tüm Narenciye Yağları ile uyumludur.

At Kestanesi Yağı Nasıl Kullanılır?

At Kestanesi Yağı birçok farklı şekilde vücuda uygulanabilmektedir. Phaselia Markalı tüm ürünlerde olduğu gibi At Kestanesi Yağı ilaç değildir. Bu sebeple tedavi amaçlı olarak kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir. At Kestanesi Yağı nasıl kullanılır? sorusuna vereceğimiz cevaplar ise şu şekildedir;

 • Yaşlanma karşıtı özelliğine bağlı olarak olarak, kullandığınız nemlendirici kreme karıştıracağınız 2-3 damla At Kestanesi Yağını uygulamak istediğiniz bölgeye masaj yapmak sureti ile nüfuz ettirmeniz gerekmektedir. Bu sayede kırışıklık ve ince çizgileri ortadan kaldıracaktır.
 • Saç bakım uygulamalarında, kullandığınız şampuan içerisine 2-3 damla At Kestanesi Yağı ekleyip saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Nemli ve daha canlı saçlar için oldukça basit bir uygulama.
 • Masaj ise daha çok kas ağrıları ve çalışma temposu nedeniyle sürekli ayakta duran kişilerde oluşan bacak ağrılarına yönelik bir uygulama tekniğidir. Ağrıyan bölgeye At Kestanesi Yağını doğrudan sürerek belirli bir süre ovma hareketi yapmanız gerekmektedir. Bu sayede o bölgedeki kaslar gevşeyerek kas sıkışmaları ortadan kalkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konuşmayı başlat!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?