Avokado Yağı Nedir?

Son günlerde epeyce popüler olan Avokado bitkisine, gıda olarak tüketilmesinin yanında cilt sorunlarının çözümünde de sıkça başvurulmaktadır. Özellikle Avokado Yağı, çok farklı kullanım şekilleri ile vücudun farklı noktalarındaki problemlerin ortadan kalkmasında önemli rol oynamaktadır. Ancak bu noktada belirtmek gerekir ki Phaselia Markalı tüm ürünlerde olduğu gibi Avokado Yağı da ilaç özelliği taşımamaktadır. Bu sebeple sağlık sorunlarına doğrudan uygulanmadan önce doktorunuza danışmanız faydalı olacaktır.

Avokado Yağı içerdiği; demir, kalsiyum, potasyum, bakır, magnezyum gibi mineraller ve A, E, B ve K vitaminleri ile vücudun ihtiyacı olan tüm besinleri tek başına karşılayabilmektedir. Tamamen özel olarak üretilen Phaselia Markalı Avokado Yağı %100 Saf ve Doğal olduğundan bu belirtilen vitamin ve minerallerin tamamını içerisinde barındırmaktadır.

Avokado Yağının Faydaları Nelerdir?

Avokado Yağının Cilde Faydaları

Avokado Yağı, yalnızca yüz bölgesinde ve saçlarda değil uygulandığı her yerde çok çeşitli etkiler göstermektedir. Avokado Yağının cilde faydalarına değinecek olursak;

  • Nemlendirici ve besleyicidir: E Vitamini açısından zengin olan Avokado Yağı, beraberinde içerisinde bulunan potasyum minerali sayesinde uygulandığı bölgeyi beslemektedir.
  • Yaraları iyileştirir: Avokado Yağındaki zengin yağ asitleri, vücuttaki doku onarımını gerçekleştiren kolajen üretimini hızlandırmaktadır. Bu sayede Avokado Yağının uygulandığı bölgedeki yaralar daha hızlı iyileşmektedir. Ancak bu etkisi her zaman ve her yarada kendisini göstermeyebilir. Bunun nedeni ise uçucu ve uçucu olmayan tüm yağların ilaç olmadığı, yalnızca yardımcı ve destekleyici ürün olduğudur.
  • Güneş Yanıklarını İyileştirir: Avokado Yağının cilde faydaları arasında güneş yanıklarına etkileri önemli bir yer tutmaktadır. İçeriğinde bulunan E ve D vitaminleri, antioksidanlar ve beta karoten sayesinde güneşten zarar gören hatta tahrip olan cildin iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Güneşten gelen zararlı UV ışınlarına kalkan görevi gören Avokado Yağı, güneş kremine alternatif olarak ta kullanılabilmektedir.
  • Yaşlanma Karşıtıdır: Avokado Yağı, yaşın ilerlemesi ile beraber vücudun ürettiği kolajenin daha hızlı üretilmesini sağlayarak ciltte oluşan; sarkmaların, ince çizgilerin ve kırışıklıkların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Aynı zamanda nemlendirici özelliği sayesinde cildin daha parlak görünmesini sağlamaktadır.
  • Sedef, Egzema ve türevi cilt hastalıklarının tedavisinde destekleyici ürün olarak kullanılan Avokado Yağı, cilt hastalıkları sonrasında oluşan kuru ve gözenek gözenek olmuş cildin eski halini almasında önemli bir rol oynamaktadır. Ancak dediğimiz gibi yalnızca destekleyici ürün olarak kullanılması gerekmektedir. Kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Avokado Yağının Yüze Faydaları

Avokado Yağının yüze faydaları, cildin geneline faydaları ile paralellik göstermektedir. Avokado Yağı, anti-inflamatuar özelliği sayesinde vücutta oluşan iltihap ile ödemleri engelleyerek sivilce oluşumu ve yüzdeki şişliklerin önüne geçmektedir. Ayrıca içerdiği; demir, kalsiyum, potasyum, bakır, magnezyum gibi mineraller ve A, E, B ve K vitaminleri sayesinde yüzdeki yağ dengesini korumakta bu sayede yüz bölgesinde yağlanma sebebiyle oluşabilecek nokta ve sivilcelerin de önüne geçmektedir.

Avokado Yağının Saça Faydaları

  • Kuru saç sorununu ortadan kaldırarak saçların nemli kalmasını sağlar,
  • İçerdiği çok çeşitli mineral ve vitaminler sayesinde saçları besler ve sağlıklı olmalarında önemli bir rol oynar,
  • Saç köklerini besleyerek saç dökülmelerinin önüne geçer,

Uyumlu Yağlar: Mango Yağı, Zeytinyağı, Tatlı Badem Yağı ve Ozon Yağları ile Uyumludur.

Avokado yağı nasıl kullanılır?

Losyon: Duştan sonra Avokado Yağını doğrudan cildinize uygulayabilirsiniz. Aynı zaman kullandığınız vücut losyonu ile karıştırarak ta bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Serum: Nemlendirici özelliği baskın olan Hindistan Cevizi Yağı ile karıştırarak yüzünüze bir serum gibi uygulayabilirsiniz. Bu sayede cildiniz daha canlı ve parlak görünecektir.

Yüz maskesi: Avokado Yağı nasıl kullanılır? sorusunun belki de en standart popüler cevabı yüz maskesidir. Sizler için yukarıda paylaştığımız uyumlu yağlar ile Avokado Yağını karıştırarak yüz maskesi hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız yüz maskesini düzenli uyguladığınız takdirde kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konuşmayı başlat!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?