Hindistan Cevizi Yağı Nedir?

Hindistan Cevizi Yağı; geçmişten günümüze belki de en sık kullanılan yağlar arasında olan, Hindistan cevizinin etinden ve sütünden soğuk sıkım yolu ile elde edilen bir çeşit yağdır. Hindistan Cevizi Yağı diğer sabit yağlar gibi sıvı bir formda değildir. Bunun nedeni ise Hindistan Cevizi Yağının oda sıcaklığında katı halde bulunmasıdır. Ancak 25°C üzerinde ortamlarda sıvı haldedir. Hindistan Cevizi Yağı genel olarak; gıda, kozmetik, deterjan, masaj yağı olarak kullanılmaktadır. Her ne kadar gıda amacı ile kullanıldığını belirtsek de içerisinde bulunan yüksek miktarda doymuş yağ sağlığa oldukça zararlıdır. Bu nedenle uzmanlar, yalnızca kozmetik ve endüstriyel alanda kullanımını tavsiye etmektedir.

Phaselia olarak bizler, kozmetik ve masaj amacı ile kullanımınız için %100 Saf ve Doğal Hindistan Cevizi Yağını sizlere sunmaktayız. Ancak tüm ürünlerimizde olduğu gibi Hindistan Cevizi Yağı, ilaç olarak kullanılamaz. Yalnızca destekleyici ürün özelliğine sahiptir.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir?

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları

 • İyi huylu kolesterolü yükseltir. Hindistan Cevizi Yağı, içerisindeki doymuş yağlar sayesinde vücuttaki HDL (İyi huylu kolesterol) oranını arttırıcı bir özelliğe sahiptir. Beraberinde kötü huylu kolesterolün de zararlı etkilerinin ortadan kalkmasına yardımcı olur.
 • Cilt sağlığını korur, cildin yaşlanma süresini uzatır. Hindistan cevizi bitkisi, geçmiş dönemlerde yalnızca besin olarak değil aynı zamanda vücuda sürülerek cilde nemli ve canlı görüntü kazandırmak için kullanılmaktaydı. Son yıllarda yapılan araştırmalar da gösteriyor ki Hindistan Cevizi Yağı; Egzamanın etkilerinin azalmasına, cilt kuruluğunun iyileşmesine ve cildin yağ dengesinin sağlanmasına olumlu katkılar sağlamaktadır.
 • Diş eti sağlığını korur. Hindistan Cevizi Yağı, diş fırçalama işleminin hemen arkasından ağızda gargara yapılarak kullanılırsa fırçalamanın öldüremediği bakterileri öldürerek diş eti sağlığını korur ve diş çürümelerinin önüne geçer. Bu işlem diş eti tedavileri için bir çözüm olmayıp yalnızca tedaviye yardımcı olmaktadır.
 • Kilo verilmesine yardımcı olmaktadır. Hindistan Cevizi Yağının cilde faydalarından belki de en dikkat çekeni kilo verilmesine yardımcı olmasıdır. İçerisinde bulunan bazı yağ asitleri, iştahı azaltıcı özelliğe sahiptir. Aynı zamanda vücuttaki yağ yakımını da arttırmaktadır. Özellikle göbek bölgesindeki yağların yakımında diyetisyenler tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir.

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları;

 • Saçların nemli kalmasında önemli rol oynar.
 • Saçları yumuşatarak parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.
 • Saçtaki elektriklenmeyi önleyerek özellikle kış aylarında saçın kabarmasının önüne geçer.
 • Saç derisi içerisinde kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerinin beslenmesini sağlar.
 • Saç derisinde oluşan pulların ve kepeklerin ortadan kalkmasında yardımcı olur.
 • Saç derilerini beslediğinden, saçların daha uzun ve sağlıklı çıkmasını sağlar.
 • Saç derisindeki aşırı yağlanma nedeni ile ortaya çıkan kaşıntıyı ortadan kaldırır.
 • Saç tellerini sararak zararlı güneş ışınlarının etkisini kırar.

Uyumlu Yağlar: Badem Yağı, Avokado Yağı, Ardıç Yağı, Ceviz Yağı, Mango Yağı ve Uçucu Yağların bir çoğu ile Uyumludur.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

 • Cilt için Hindistan Cevizi Yağı kullanımı: Hindistan Cevizi Yağı bir bardak kadar sıcak su ile karıştırılarak ya da doğrudan doğruya cilde uygulanabilir. Uygulayacağınız bölgeye hafif ovma hareketleri ile cildin Hindistan Cevizi Yağını emmesini sağlayabilirsiniz. Ovma hareketi sonrasında bir süre bekledikten sonra yağlı kısmı silebilirsiniz. Bu işlemi düzenli aralıklarla tekrar ederseniz cildinizde yarattığı sonuçlara şaşıracaksınız.
 • Kahve ile beraber Hindistan Cevizi Yağı kullanımı: Bir kupa sıcak kahve içerisine 1 ya da 2 tam tatlı kaşığı kadar Hindistan Cevizi Yağını ekleyerek tüketebilirsiniz. Bu işlem özellikle kilo vermek isteyen kişilerin sıkça başvurduğu bir yöntem.
 • Saç için kullanımı: Saçınızın uzunluğuna bağlı olarak göz kararı bir miktar Hindistan Cevizi Yağını kısık ateşte eriterek saçınızın tümüne sürün. Bir süre sonra saçınızı şampuan ile yıkayarak hafif bir biçimde durulayın. Bu işlem sonrasında saçlarınızdaki nem artacak ve daha yumuşak bir doku kazanacak. Aynı şekilde Hindistan Cevizi Yağının saça faydaları başlığında belirttiğimiz faydalardan da düzenli kullanım halinde yararlanabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konuşmayı başlat!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?