Kuşburnu Yağı Nedir?

Kuşburnu Yağı, Rosa canina bitkisinin çekirdeklerine soğuk sıkım metodu uygulanması ile elde edilen bir tür sabit yağdır. Kuşburnu Yağı özellikle doku zedelenmesine yol açan serbest radikallere karşı savunmada etkin bir şekilde kullanılmaktadır. İçerisinde barındırdığı E, C, D, B ve A vitaminlerinin beraberinde Omega 3, Retinol, Omega 6 ile vücutta iyileştirici bir etki sağlamaktadır. Faydalarına az sonra değineceğimiz Kuşburnu Yağı, tamamen soğuk sıkım metodu uygulanarak üretilmiş olan Phaselia Markalı Tüm Ürünler gibi %100 Saf ve Doğaldır. Peki Kuşburnu Yağının faydaları nelerdir?

Kuşburnu Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Kuşburnu Yağının Cilde Faydaları

 • İçerisinde bulunan E vitamini, yalnızca serbest radikallerin savunulmasında değil aynı zamanda kuru ve hassas ciltlerin eski nemli hallerine dönmesinde de etkilidir. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde, cilt üzerinde bir nem tabakası oluşturur ve cilt kurumasının önüne geçer.
 • Yaşlanma karşıtı uygulamaların vazgeçilmez yardımcı ürünü olan Kuşburnu Yağı, doğal yöntemler ile genç bir cilde sahip olmak isteyen kişilerin özellikle tercih ettiği bir ürün. İçerisinde bulunan yüksek miktardaki A ve C vitaminleri, derideki kolajen üretimini arttırarak cildin yenilenmesini sağlar. Aynı zamanda antioksidan özelliği sayesinde deride oluşan tahribatın da iyileşmesine katkı sağlıyor.
 • Kuşburnu Yağının cilde faydalarından bir diğeri ise güçlü bir leke önleyici olması. Özellikle yaşın ilerlemesine ve UV ışınlarına maruz kalınmasına bağlı olarak ortaya çıkan cilt lekelerinin tedavisinde yardımcı ürün olarak kullanılmaktadır. Unutmamak gerekir ki Kuşburnu Yağı hiçbir hastalığın tedavisinde ilaç olarak kullanılamaz. Yalnızca destekleyici ürün olarak kullanılması gerekir.
 • Kuşburnu Yağı, içeriğinde bulunan oleic, palmitic, linoleic ve gamma linolenic gibi asitler sayesinde çok iyi bir hücre yenileyicidir. Özellikle düzenli bir kullanım ile parlak ve canlı bir cilde kavuşmak hiç de hayal değil.
 • Kuşburnu Yağı, cildin elastikiyet özelliğini yeniden kazanmasında büyük bir rol sahibidir. Barındırdığı; demir, manganez, magnezyum, fosfor, stronsiyum ve potasyum gibi zengin mineraller sayesinde hücre içerisindeki metabolizmanın harekete geçmesini sağlayarak cildin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır.
 • Doğum sonrası çatlakların ve selülitlerin ortadan kalkmasında Kuşburnu Yağı kullanılmaktadır. Özellikle Jojoba Yağı ile karıştırılarak uygulanması tavsiye edilen Kuşburnu Yağı, içerisinde bulunan Omega 3 Ve Omega 6 sayesinde çatlakların yok olmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Kuşburnu Yağının Saça Faydaları

 • Saç derisine uygulandığı takdirde saç köklerinin güçlenmesine ve saçın nemlenmesine katkı sağlar.
 • Zayıf saçları güçlendirir ve saç uzamasını hızlandırır.
 • Güçlenen saç telleri daha sağlıklı bir şekilde uzayarak saç dökülmeleri ortadan kalkar.
 • Saç kırılmalarının ve saçtaki donukluğun önüne geçer.
 • Saç derisinde meydana gelen kaşıntıların ve buna bağlı tahrişleri engeller.
 • Saç derisi içerisindeki kan dolaşımını hızlandırarak yağ ve sun dengesini korur.
 • Saç diplerindeki ölü derilerin, oluşan pulların ve kepeklerin yok olmasını sağlar. Aynı zamanda saçtaki deri oluşum hızını arttırır.Uyumlu Yağlar: Jojoba Yağı, Macadamia Fındığı Yağı, Kakao Yağı, Portakal Yağı, Limon Yağı, Lavanta Yağı, Biberiye Yağı, Ylang Ylang Yağı gibi yağlar ile Uyumludur.

Kuşburnu Yağı Nasıl Kullanılır?

 • Sürerek: Kuşburnu Yağının kullanımı oldukça kolaydır. Tamamen göz kararı Kuşburnu Yağını cildinizde uygulamak istediğiniz bölgeye hafifçe sürün. Kuşburnu Yağı çok hızlı bir şekilde deri tarafından emileceği için ekstra beklemenize gerek kalmayacaktır. Bu işlemi günde 2 defa yaptığınız takdirde tam verim alacaksınız.
 • Makyaj Bazı Olarak: Kuşburnu Yağının kullanım şekillerinden birisi de makyaj bazı olarak kullanımdır. Birkaç damla Kuşburnu Yağını, temiz bir pamuk ile tüm cildinize sürün. 10 dakika bekledikten sonra hafifçe durulayın. Bu sayede cildinizdeki gözenekler açılacak ve yüzünüz daha nemli kalacaktır.
 • Tüm vücudunuza masaj yaparak ta kullanabileceğiniz Kuşburnu Yağının, açık yara ve akne üzerine sürülmemesi tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konuşmayı başlat!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?