Uçucu Yağlar Listesi

Uçucu yağlar listesi içerisinde Lavanta Yağı, Nane Yağı, Limon Yağı gibi birçok aromaterapi yağı vardır. Yağların sağlamış olduğu faydalar ve kullanım alanları, yağ çeşitlerine göre değişiklik gösterir. Bu yağlar, farklı bitkilerin yapraklarından ve gövdelerinden elde edilir.

Uçucu yağlar nelerdir: Uçucu yağlar, yasemin, lavanta gibi farklı bitkilerden damıtma yöntemi ile elde edilen yağlardır. Aromaterapide kullanılan bu bileşenler, ruh sağlığına iyi gelmektedir. Masajlarda kullanıldığı gibi buhurdanlıkta tütsüye benzer şekilde kullanılabilirler. Yayılan kokular, sakinlik verdiği gibi uyku problemleri ve solunum hastalıklarına iyi gelir.

Uçucu Yağ Nedir, Ne İşe Yarar?

Uçucu yağ, farklı bitkilerin yaprakları ve meyvelerinden damıtma yöntemi ile elde edilen bileşenlerdir. Peki, uçucu yağlar nedir? Uçucu yağlar, Lavanta Yağı, Nane Yağı, Limon Yağı, Portakal Yağı, Okaliptüs Yağı, Ylang Ylang Yağı, Bergamot Yağı, Adaçayı Yağlarıdır. Phaselia Markasıyla bu yağların tümünü temin edebilirsiniz.

En çok satılan uçucu yağlar listesi içerisinde Limon yağı, Portakal Yağı, Lavanta Yağı, Ylang Ylang Yağı gibi güzel kokulu birçok yağ vardır. Bu yağlarla birlikte Kekik Yağı, Biberiye Yağı, Adaçayı Yağı gibi oldukça faydalı yağ seçenekleri de bulunur.

Uçucu yağlar ve faydaları, yağ çeşitlerine göre değişiklik gösterir. Bu yağların fayda sağladığı başlıca etkenler şunlardır:

  • Uçucu yağların kokuları, sakinleştirir ve daha rahat uyumanızı sağlar.
  • Vücuttaki ve evdeki negatif enerjiyi temizler.
  • Baş ağrısı, mide bulantısı, eklem ağrıları gibi rahatsızlıklara iyi gelir.
  • Solunum hastalıkları, sindirim problemleri gibi hastalıklara iyi geldiği de bilinmektedir.

Aromaterapi yağlarının tümü enerji temizleme ve sakinlik kazanma için kullanılabilir. Kaygılı hissediyor, uyku problemleri yaşıyorsanız, uyuduğunuz odalarda bu yağları kullanabilirsiniz. Cilt bakımında da kullanılan uçucu yağlar listesi şu şekildedir:

  • Limon Yağı, sivilce ve siyah noktalara iyi gelir, cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlar.
  • Portakal Yağı, hücre yenileme özelliği sayesinde çatlak, selülit gibi cilt problemlerine iyi gelir.
  • Lavanta Yağı, göz altı morluklarını gidermeye ve cilde canlılık kazandırmaya yardımcı olur.

Cilt bakımında kullanabileceğiniz yağların ciltle doğrudan temas etmemesi gerekir. Bu nedenle bakım kremlerinin içerisine birkaç damla kadar damlatarak karıştırabilirsiniz. Sabit yağlarla karıştırarak bakım yağları da elde edebilirsiniz.

Hangi Yağ Kokusu Neye İyi Gelir?

Uçucu yağların kokularının ruh sağlığına iyi geldiği bilinmektedir. Peki, uçucu yağ nedir? Uçucu yağ, nane, limon gibi farklı bitkilerden damıtma yöntemi ile elde edilen yağlardır. Aromaterapide kullanılan bu yağların kokularının birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. En çok tercih edilen uçucu yağlar listesi içerisinde Limon Yağı, Adaçayı Yağı, Okaliptüs Yağı gibi oldukça faydalı yağlar vardır.

Uçucu yağlar, kökeni çok eskilere dayanan ve günümüze kadar tedavilerde kullanılmaya devam eden bileşenlerdir. Ruh sağlığına iyi gelen yağlar, kaygıyı ve stresi azaltır. Daha rahat uyumanızı sağlar, etraftaki negatif enerjiyi temizler. Solunum hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, migren gibi hastalıklara da iyi geldiği bilinmektedir.

Uçucu yağları kullanmak için buhurdanlık alabilir, buhurdanlık içerisinde dilerseniz çeşitli karışımlar yapabilirsiniz. Negatif enerji temizlemek için kullanmak istiyorsanız, adaçayı ve biberiye yağlarını karıştırarak kullanabilirsiniz. Kötü enerjileri giderdiği ve nazara iyi geldiği düşünülen karışımlar, tütsü olarak da kullanılmaktadır.

Uçucu Yağ Nerelerde Kullanılır?

Uçucu yağların kullanım alanı oldukça geniştir. Bu yağlar, geçmişten bu yana çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır. İyi geldiği bilinen başlıca hastalıklar, ruh sağlığı hastalıkları, sindirim ve solunum hastalıklarıdır.

Yağların sağlamış olduğu faydalara göre uçucu yağlar listesi içerisinden özel seçimler yapabilirsiniz. Bu yağları, banyo sonrasında masaj için kullandığınızda, vücudunuzdaki negatif enerjiyi alır ve sakinlik verir. Aynı zamanda uyuduğunuz odalarda kullanarak daha rahat uyuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konuşmayı başlat!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?